Web Tasarım Özel Ders

Web Tasarım Özel Ders

Neden Özel Ders ?

Birebir eğitim, öğrenme metodlarının en etkili biçimidir. Eğitimci, birebir eğitimde, ders boyunca bütün dikkatini öğrenci üzerinde yoğunlaştırma şansına sahiptir. Bu şekilde eğitimci, öğrencinin öğrenme alışkanlıkları ve bilgi seviyesini kolaylıkla anlayabilir ve ders programını ve dersin işleniş biçimini öğrenciye uygun olarak düzenleyebilir. Özel dersin farkı öğrencinin kendisine uygun çalışma sisteminde ve zamanlarda dersleri öğrenmesidir. Eğitmenler bir konunun öğrenci tarafından iyice kavrandığına kanaat getirdikten sonra yeni konuların öğretimine geçerler. Özel derste öğrenciler istedikleri kadar temel veya karmaşık soruları sormakta özgürdürler.

Kimler Almalı

Kişisel ve kurumsal siteler yapmak isteyenlere yönelik, görsel tasarım teknikleriyle web tekniklerinin etkin bir şekilde kullanılmasını amaçlayan bir eğitimdir. Şirketlerin reklam amaçlı online ilanlarını, banner vb internet reklamlarını, blog, portal gibi sayfa tasarımlarını düzenlemeyi hedefleyen herkesin katılabileceği, kariyerine internet iletişimi konusunda katkı sağlayacağı bir eğitim programıdır. Kursu başarıyla tamamlayanlar, bu eğitimle; web ajanslarında iyi bir kariyer edinebilir ya da kendi işlerinin sahibi olarak iş dünyasına adım atabilir.

Neler Öğreneceksin

- Web sayfasının tasarımından, yayınlanmasına ve yönetimine kadar olan sürecin mantığı ve web sitesine uygulanması,

- Web 2.0 mantığına uygun olarak web sayfasının tasarım, animasyon ve görselleştirilmesiyle ilgili teknikleri,

- Ftp ile yayınlamayı, 

- Domain seçiminde gereken özelliklerin neler olduğu, 

- Site için ne kadar büyüklükte alana ihtiyaç olduğu,

- Satın alınan hostinge sitenin gönderilmesinde ftp programlarının nasıl kullanılacağı,

- Ücretsiz hosting ve domain hizmetlerinin kullanılması,

- Uygun hosting ve domain seçimi öğrenilecektir.

Kariyerine Katkıları

Web Tasarım eğitimi sonrasında, kursiyerler kendi işlerinin sahibi olabilmekte, home office ve freelance çalışabilmektedir. Ayrıca eğitim süresince öğretilen kapsamlı bilgiler sayesinde, programlar ve yazılımlar arasındaki entegrasyonda sağlanmaktadır. Web Tasarım eğitim, en güncel web tasarım programlarına hakim olunmasına olanak sağlayarak, rakiplere göre avantaj sunmaktadır. 

Nerelerde Çalışabilirsin ?

- Reklam ajansları, 

- Web tasarım stüdyoları,

- Şirketlerin web tasarım, e-learning ve e-ticaret bölümlerinde, 

- Webmaster,

- Flash uzmanlığı, 

- Photoshop uzmanlığı,

- Banner tasarımcılığı 

- Freelance (serbest çalışma) 

Alınabilecek Ünvanlar

Grafiker, Grafik Tasarımcı, Desinatör, Dizgici, Renk Ayırımcısı gibi değişik pozisyonlarla başlanarak Art Direktörlüğe kadar uzanan başarılı bir kariyer elde edilir.